SEZÓNA EXHIBITION ON SCREEN

Exhibition on Screen je průkopníkem a největším producentem v oblasti filmů o výtvarném umění. Ve spolupráci s předními galeriemi vytváří Exhibition on Screen dokumenty, které diváky přenesou na jedinečné výstavy umění a společně s komentářem kurátorů a historiků nabídnou světový umělecký zážitek přímo v kině.

Jubilejní 10. sezóna nabídne letos celkem pět filmů rozdělených na jarní a podzimní část. Film Hopper - americká love story v dubnu představí jednoho z nejinspirativnějších amerických umělců všech dob. Prozkoumá jeho vztah k americké architektuře, přírodě, a hlavně k jeho manželce Jo, která zásadním způsobem ovlivnila jeho život i tvorbu. Druhým jarním filmem bude v květnu Mary Cassatt - malba moderní ženy. Představí radikální americkou impresionistku, která dokázala změnit svět umění a to, jak jsou ženy v umění vnímány.

Podzimní část v září zahájí film Vermeer - největší výstava, který nabídne jedinečnou příležitost prohlédnout si největší výstavu Jana Vermeera v historii, která se letos na jaře koná v amsterdamském Rijksmuseu. Výstava v oxfordském Ashmoleově muzeu pak slouží jako odrazový můstek pro říjnový film Příběhy z Tokia - 400 let umění. Kromě tohoto nejstaršího muzea ve Velké Británii se diváci podívají také přímo do Tokia, kde snímek představí neuvěřitelnou pestrost umění japonského hlavního města. V obnovené premiéře (ale poprvé v kině Sféra) bude v listopadu uveden snímek Cézanne - portréty života, který umožní zažít výjimečnou výstavu v Národní portrétní galerii v Londýně.

Předprodej vstupenek na jarní část je zahájen. Vstupenky na podzimní část bude možné zakoupit v průběhu léta.

EOS: Hopper - americká love story

EOS: Hopper - americká love story

Dokument

Délka: 94 min.

Kino Sféra ne 23.04. 17:00
Nevhodné do 12 lettitulky
Výtvarné umění 180 Kč / 150 Kč

Dokument z cyklu Exhibition on Screen Edward Hopper patří k neuznávanějším americkým umělcům z pohledu kritiků i široké veřejnosti. Jeho osobité zachycení běžného amerického života ovlivnilo obrovské množství malířů, fotografů, hudebníků i filmových tvůrců (například Mark Rothko, Banksy, Alfred Hitchcock nebo ...

Detail

EOS: Mary Cassatt - malba moderní ženy

EOS: Mary Cassatt - malba moderní ženy

Dokument

Délka: 93 min.

Kino Sféra ne 28.05. 17:00
Nevhodné do 12 lettitulky
Výtvarné umění 180 Kč / 150 Kč

Dokument z cyklu Exhibition on Screen. Mary Cassatt se proslavila malbou běžných životů žen kolem sebe. Její radikální obrazy je ukazovaly jako intelektuální a zvídavé, což představovalo zásadní posun v tom, jak byly ženy v umění vnímány. Vytvořila desítky obrazů a grafik ...

Detail

Kino Sféra a Letní kino Turnov