SEZÓNA EXHIBITION ON SCREEN

Série Exhibition on Screen je průkopníkem a největším producentem v oblasti filmů o umění založených na světových výstavách. Ve spolupráci s předními muzei a galeriemi vytváří Exhibition on Screen filmy, které vás přenesou na jedinečné výstavy a představí tvorbu a biografii legendárních umělců. Záruku kvality přináší renomovaný dokumentární režisér Phil Grabsky, který se svou produkční společností Seventh Art Productions sérii založil a dodnes produkčně dohlíží na všechny tituly.

Vydejte se s filmem Slunečnice odhalit tajemství ikonických obrazů Van Gogha nejen do Van Goghova muzea v Amsterdamu, ale také do galerií ve Filadelfii, Londýně, Mnichově a Tokiu. Z muzea Ordrupgaard až do Královské akademie umění v Londýně vás zavede Dánský sběratel - Delacroix až Gauguin a prvního impresionistu představí výjimečná sbírka Ashmoleova muzea v Oxfordu filmem Pissarro - otec impresionismu.

Exhibition on Screen: Pissarro - otec impresionismu

Exhibition on Screen: Pissarro - otec impresionismu

Dokument

Délka: 94 min.

Kino Sféra ne 11.12. 17:00
Nevhodné do 12 lettitulkySpeciální akce nebo premiéra (+15 Kč)
Výtvarné umění ceník

Bez „otce impresionismu“ Camilla Pissarra by nebylo žádné impresionistické hnutí. Pissarro se narodil v Západní Indii, vášeň v malbě ale našel až v Paříži. Později spojil skupinu umělců do nového hnutí. Jejich první výstava byla kritiky opovrhována, získali ale nové jméno ...

Detail

Kino Sféra a Letní kino Turnov