Manon Lescaut | G. Puccini

Originální název: Manon Lescaut
Žánr: Opera
Rok: 2014 Délka: 240min. Stát: Velká Británie
Přístupnost: Nevhodné do 12 let
Režie: Jonathan Kent
Hrají: Kristine Opolais, Jonas Kaufmann, Christopher Maltman, Maurizio Muraro

Giacomo Puccini byl nejprve odrazován od adaptování novely Manon Lescaut spisovatele Abbého Prévosta, protože Jules Massanet tou dobou již slavil velký úspěch s operou založenou právě na tomto příběhu. Puccini na to ale nedbal s tím, že „žena jako Manon může mít víc než jednoho milence“. A právě adaptace Manon Lescaut se nakonec stala v roce 1893 Pucciniho prvním zásadním úspěchem u diváků i kritiků.

Tuto produkci opery Manon Lescaut zpracoval režisér Jonathan Kent v roce 2014 a jedná se o její první nastudování v Královské opeře po dlouhých 30 letech. Kent v příběhu moderně shledává motivy ženy v pokušení, jednající proti jejím nejlepším zájmům, na kterou ale nakonec čeká přísná odplata. Design Paula Browna vytváří drsné prostředí protkané společenským pokrytectvím, ve kterém je Manon uvězněna. A ze kterého může být jediným únikem smrt.

Zlevněné vstupné platí pro děti do 15 let, studenty, seniory od 65 let a ZTP. Rezervace vstupenek končí 15 minut před začátkem projekce. Zakoupené vstupenky není možné vrátit ani vyměnit.

Manon Lescaut | G. Puccini

Filmový klub sféra+

Kino nejen pro seniory

Umění v kině

Kino Sféra a Letní kino Turnov