Exhibition on Screen: Raffael odhalen

Originální název: Exhibition on Screen: Rapahel Revealed
Žánr: Dokument
Rok: 2020 Délka: 88min. Přístupnost: Nevhodné do 12 let
Režie: Phil Grabsky

U příležitosti 500. výročí úmrtí Raffaela Santiho v roce 2020 se v Římě konala největší výstava jeho tvorby všech dob, na kterou získal tým Exhibition on Screen exkluzivní přístup.

S více než 200 malbami a kresbami zapůjčenými mimo jiné z pařížského Louvru, galerie Uffizi ve Florencii, Národní galerie umění ve Washingtonu nebo muzea Prado v Madridu, poskytuje tato výstava i film unikátní příležitost vidět šíři Raffaelových dovedností, kreativity a vynalézavosti.

Oceňovaný režisér Phil Grabsky tak přináší svěží pohled na tohoto mistra renesance a ukazuje, proč je Raffael právem považován za jednoho z největších umělců všech dob. Bývá mnohdy nepochopen nebo mytologizován, na základě této výjimečné výstavy ale film dovoluje Raffaela vůbec poprvé skutečně odhalit.

Série Exhibition on Screen přináší na velké plátno světové umělce skrze exkluzivní přístupy do muzeí a galerií po celém světě. Za již 9 sezón nabídla tato série celkem 30 mezinárodně oceňovaných filmů.

Na projekce se vztahuje standardní ceník. Rezervace vstupenek má platnost pouze 30 dní a končí 15 minut před začátkem projekce.

Exhibition on Screen: Raffael odhalen

Filmový klub sféra+

Kino nejen pro seniory

Umění v kině

Kino Sféra a Letní kino Turnov