Samotáři

Žánr: Drama / Komedie
Rok: 2000 Délka: 103min. Stát: Česko
Přístupnost: Nepřístupné do 15 let (na občanský průkaz)
Režie: David Ondříček
Hrají: Jitka Schneiderová, Saša Rašilov nejml., Labina Mitevska, Ivan Trojan, Jiří Macháček, Mikuláš Křen, Dana Sedláková, Hana Maciuchová, František Němec, ...

Sedm mladých lidí prožívá v průběhu několika dní události, které radikálně ovlivní jejich budoucí život. Rozhlasový moderátor malého pražského rádia Petr se rozchází se svou dlouholetou přítelkyní Hankou. Tu chce získat pro sebe neurotický doktor Ondřej, který dívku už léta pronásleduje svou vtíravou pozorností. Ondřejova manželka Lenka si však odmítá připustit, že by otec jejích dětí mohl zradit jejich úhledný maloměšťácký život. Do osudů obou dvojic zasáhnou i křehká makedonská barmanka Vesna hledající v Čechách ztraceného otce, cynický manipulátor Robert a oddaný milovník marihuany Jakub. Kontrast k osudům osamělých mladých lidí, kteří se více či méně úspěšně pokoušejí vyznat sami v sobě, tvoří Hančini usedlí rodiče a skupinka japonských turistů toužících poznat "typickou" českou rodinu... Příběhy samotářů uprostřed davu, kteří si připadají bezmocně vláčení zlomyslným osudem uvnitř svých ekonomicky pohodlných životů, vyprávějí autoři v tragikomické poloze.

Představení začíná, až se dostatečně setmí. Oproti udávanému začátku to může být o několik minut později. Zlevněné vstupné platí pro studenty po předložení studentského průkazu a seniory od 65 let. Vstupenky není možné vrátit ani vyměnit.

Samotáři

Filmový klub sféra+

Kino nejen pro seniory

Umění v kině

Kino Sféra a Letní kino Turnov