Exhibition on Screen: Slunečnice

Originální název: Exhibition on Screen: Sunflowers
Žánr: Dokument
Rok: 2021 Délka: 85min. Stát: Velká Británie
Přístupnost: Nevhodné do 12 let
Režie: David Bickerstaff

Slunečnice Vincenta van Gogha patří mezi nejikoničtější obrazy v dějinách umění. Van Goghovo muzeum v Amsterdamu se na tato slavná díla nyní zaměřilo v rámci samostatné výstavy, na kterou získal tým Exhibition on Screen exkluzivní přístup.

Film hledá odpovědi na množství otázek spojených s těmito obrazy. Proč si vybral Van Gogh zrovna slunečnice? Jaké poselství tato série obrazů přináší? Čím se jednotlivé obrazy liší? Co odhalili vědci, kteří tato díla podrobně studovali? Film navštíví vedle Amsterdamu také Londýn, Filadelfii, Tokio i Mnichov, aby odhalil tajemství pěti slavných obrazů slunečnic Vincenta van Gogha a vytvořil jedinečnou virtuální výstavu pro plátna kin.

Série Exhibition on Screen přináší na velké plátno světové umělce skrze exkluzivní přístupy do muzeí a galerií po celém světě. Za již 9 sezón nabídla tato série celkem 30 mezinárodně oceňovaných filmů.

Na projekce se vztahuje standardní ceník. Rezervace vstupenek má platnost pouze 30 dní a končí 15 minut před začátkem projekce.

Exhibition on Screen: Slunečnice

Filmový klub sféra+

Kino nejen pro seniory

Umění v kině

Kino Sféra a Letní kino Turnov