TURNOV VE FILMU

V rámci oslav 750 let města Turnova uvede kino Sféra filmový mini cyklus s názvem Turnov ve filmu. V dubnu tak můžete vyrazit do Sféry na 4 snímky, v kterých si zahrálo město Turnov.

Prvním uvedeným filmem bude ve čtvrtek 7. dubna snímek Vrah skrývá tvář. V krimi dramatu z roku 1966 uvidíte Rudolfa Hrušínského, Radoslava Brzobohatého či Jiřího Pleskota. Základem je skutečný případ sedminásobného vraha Mrázka, který svého času vzbudil u veřejnosti velkou pozornost.

Ve čtvrtek 14. dubna budeme pokračovat na vlně krimi žánru s povídkovým filmem Plaché příběhy na náměty povídek Karla Čapka z roku 1982. V první povídce budeme svědky podivného rekordu v hodu kamenem, v druhé bude hledán pachatel neméně záhadné střelby a v závěrečné povídce bude hlavní hrdina dlouho marně pátrat, kde se vyskytuje vzácná modrá chryzantéma. 

Jára Cimrman ležící, spící bude na programu ve čtvrtek 21. dubna. V oblíbeném filmu Ladislava Smoljaka se Zdeňkem Svěrákem v hlavní roli bude představena slavná fiktivní postava. Snímek je tvořen několika epizodami ze života Járy Cimrmana, zasazenými do rámce exkurze v jeho světničce ve vsi Liptákov. Jednotlivé kapitoly, prodchnuté typickým humorem autorské dvojice Smoljak - Svěrák, přinášejí většinou zcela nový pohled na dosud neznámé "aspekty" Mistrova života a díla.

Posledním uvedeným snímkem bude 28. dubna drama Mrtvý mezi živými Bořivoje Zemana z roku 1946. V hlavní roli se představí Karel Höger, pro kterého to byla výrazná příležitosti přehrát se od rolí milovnických do rolí charakterních. Mrtvý mezi živými dal Högerovi příležitost poprvé rozestřít problém osobní statečnosti a zbabělosti, který byl v ději navozen faktem, že jako poštovní úředník odmítl při přepadení pošty riskovat život pro záchranu peněz, které mu byly svěřeny. 

Vstupné na všechny filmy v rámci oslav 750 let města Turnov je 50 Kč. Přijďte poznat město Turnov a jeho blízké okolí v dobách minulých.

Kino Sféra a Letní kino Turnov