HomeAkceUmění v kině

UMĚNÍ V KINĚ 2020/21

O tom, že kino neslouží pouze k běžným filmovým projekcím, ale také k přenosům velkolepých kulturních událostí z celého světa, se můžete přesvědčit v radě programů pod značkou "Umění v kině". Ta obsahuje přenosy a záznamy oper, baletů, ale také činoherkoncertů a vysoce hodnocených dokomentů o výtvarném umění a světových umělcích.

Kvůli odsunu některých premiér a uzavření světových operních domů sice nebylo možné sestavit ucelenou sezónní nabídku v podobě abonentních řad jako v předchozích letech, o tento obsah ale rozhodně ochuzeni nebudete. Sezóna bude tentokrát rozdělena do několika menších celků a jednotlivé tituly budou přidávány postupně.

Macbeth | G. Verdi

Opera

Nevhodné do 12 let | 200 min.

Kino Sféračtvrtek3.12.202018:30titulkyRoyal Opera House250 / 200 Kč

Verdiho celoživotní spojení se Shakespearovou tvorbou začalo právě u Macbetha, hry, kterou považoval za „jeden z nejvelkolepějších lidských výtvorů“. Spolu s libretistou Francescem M. Piavem vytvořil jedinečnou partituru, jež zachytává Verdiho v jeho nejdramatičtějším období a srší až démonickou energií.

Produkce Phyllidy Lloyd z roku 2002 pro Královskou operu je bohatě zbarvená černou, červenou a zlatou. Čarodějnice, které jsou designérem Anthonym Wardem ztvárněné jako podivné bytosti s rudým turbanem, v ní působí jako všudypřítomní vyslanci osudu. Tato produkce Královské opery vychází z Verdiho pařížské úpravy z roku 1865 se strhující árií Lady Macbeth „La luce langue“, kterou zazpívá famózní Anna Netrebko.

Louskáček

Balet

Mládeži přístupné | 140 min.

Kino Sféraneděle20.12.202017:00Royal Opera House250 / 200 Kč

Co by to bylo za Vánoce bez Louskáčka v podání Královského baletu? Tato interpretace Petera Wrighta jednoho z nejslavnějších klasických baletů pravidelně okouzluje malé i velké diváky už od premiéry v roce 1984.

Je Štědrý večer a pan Drosselmeyer bere mladou Kláru na fantastické dobrodružství, ve kterém neexistuje čas. Rodinný obývací pokoj se stává velkým bojištěm a kouzelná cesta je zavede přes Zemi sněhu až do Království sladkostí. Jiskřivá hudba Petra Iljiče Čajkovského, nádherné slavnostní scény, nápadité kostýmy a podmanivá taneční čísla činí z Louskáčka v podání Královského baletu dokonalý vánoční zážitek.


kino Sféra


 2020 © Kulturní centrum Turnov, All Rights reserved