Filmový víkend 2020

Přístupnost: Nepřístupné do 15 let (na občanský průkaz)

Druhý srpnový víkend bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezónu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých.

Páteční program zahájí nové válečné drama od režiséra bondovek Skyfall a Spectre s názvem 1917. Film je natočen tak, aby vypadal jako jeden dlouhý záběr bez střihu, což nejlépe vynikne na velké promítací ploše letního kina. Ve druhém filmu se Tom Cruise jako BARRY SEAL: NEBESKÝ GAUNER trochu ve stylu Vlka z Wall Street zaplete postupně se CIA, drogovým kartelem i samotným Escobarem. Noc ukončí JOKER v podání fenomenálního Joaquina Phoenixe, který se stal jedním z nejzásadnějších filmů roku 2019.

Gangsterky Guye Ritchieho se postupně stávají kultovními a to samé možná čeká i tu jeho úplně nejnovější s názvem GENTLEMANI, která zahájí sobotní program. Akční komedie MIZEROVÉ NAVŽDY nás poté ujistí, že chemie mezi nestárnoucím Willem Smithem a stárnoucím Martinem Lawrencem funguje stále na jedničku. Na úplný závěr nás čeká po vzoru loňského roku exkluzivní uvedení kultovního filmu. Letos se jedná o MATRIX nyní již sester Wachowských, který patří mezi základní pilíře žánru sci-fi.

Areál letního kina bude otevřen oba dny v 19:00. Samotný filmový program bude zahájen přibližně ve 21:15 (až se dostatečně setmí) a končí přibližně ve 4:30. Během obou filmových maratónů na vás čeká bohaté občerstvení z grilu a samozřejmě místní svijanské pivo.

Předprodej vstupenek je zahájen! Vstupenky v předprodeji je možné zakoupit online, na recepci Kulturního centra Turnov a na pokladně letního kina. Předprodej za zvýhodněnou cenu končí ve čtvrtek 6. srpna ve 23:59.

Jedna noc: 220 Kč v předprodeji / 270 Kč na místě Obě noci: 330 Kč v předprodeji / 380 Kč na místě Předprodejová cena platí do 6. srpna 2020 23:59.

Filmový víkend 2020

Filmový klub sféra+

Kino nejen pro seniory

Umění v kině

Kino Sféra a Letní kino Turnov