HomeO nás

O nás

KINO SFÉRA V TURNOVĚ

Kino Sféra bylo v útrobách Střelnice poprvé otevřeno v září roku 2011 jako náhrada za tou dobou již technologicky zastaralé kino Bio Ráj v Žižkově ulici. Sféra disponuje špičkovou digitální technikou, která dovoluje ve vysoké kvalitě promítat nejnovější filmy i satelitní přenosy. Obraz se promítá z projektoru NEC NC2000C, který je vybaven pasivním 3D systémem od DOLBY, jedním z nejlepších standardně používaných 3D systémů na světě. Kino také disponuje zvukovým systémem DOLBY 7.1, který vytváří díky skvělé akustice sálu velmi kvalitní a čistý prostorový zvuk. Kapacita kina je 102 míst + 2 místa pro vozíčkáře. Poslední řadu sedaček v sále tvoří pět dvojsedaček s pohodlnými opěrkami hlavy. 


LETNÍ KINO TURNOV

V letních měsících promítáme filmové projekce výhradně v letním kině. Vstupenky do letního kina jsou nečíslované a není proto nutné je předem rezervovat. Kapacita letního kina je 1000 míst k sezení. Areál se otevírá 45 minut před začátkem promítání (v případě očekávaných filmů ještě dříve), čas začátku je ale orientační a projekce může začínat o něco později dle setmění.

V letním kině funguje kiosek s občerstvením, který je v případě navštěvovaných projekcí otevřen i během filmu. Vstup se psy je povolen, ovšem pouze za předpokladu, že nebudou ohrožovat návštěvníky a rušit projekci.


PROGRAM, VSTUPNÉ A SLEVY

Program kina na nadcházející dva týdny vychází pravidelně každé druhé úterý. Tištěný program je k dispozici na pokladně kina a recepci KCT nejpozději dva dny poté. Předprodej na nejočekávanější filmy a speciální akce bývá spuštěn s větším předstihem.

Vstupenky je možné rezervovat nebo zakoupit skrze rezervační systém na webu, případně osobně na recepci KCT a pokladně kina. Délka rezervace vstupenky je standardně pouze 30 dní! Rezervace zároveň automaticky padá 15 minut před začátkem představení. Místa pro vozíčkáře nelze rezervovat online, pouze osobně na recepci, pokladně kina nebo po telefonu. Vstupenky není možné vrátit ani vyměnit.

Pokud není uvedeno jinak, na standardní vstupenku poskytujeme slevu dětem do 15 let a studentům do 26 let. Studenti se musí prokázat platným studentským průkazem (např. ISIC) při nákupu vstupenky a na vyžádání také u vstupu do sálu.


PŘÍSTUPNOST FILMŮ

Podle zákona o audiovizi č. 496/2012 Sb. má každý film producentem nebo distributorem celostátně stanovenou přístupnost. 

Mládeži přístupné = Film je přístupný všem bez věkového omezení.
Nevhodné do 12 let = Film je přístupný všem, ale doporučujeme rodičům diváky mladší 12 let do kina nepouštět, případně pouze v doprovodu starších osob.
Nepřístupné do 15 let = Mladší osoby ze zákona není možné do sálu vpustit. U vstupu je nutné prokázat svůj věk platným občanským průkazem.
Nepřístupné do 18 let = Mladší osoby ze zákona není možné do sálu vpustit. U vstupu je nutné prokázat svůj věk platným občanským průkazem.

U filmů nepřístupných do 15 nebo do 18 let není možné mladší diváky vpustit do sálu ani se souhlasem nebo v doprovodu zákonných zástupců.


PRO FIRMY

  • kino je vhodné pro pořádání školení, seminářů, prezentací a dalších firemních aktivit
  • je vybaveno profesionální digitální kinotechnologií umožňující projekci ve všech standardních formátech
  • umožňujeme soukromé filmové projekce pro vaše zaměstance či obchodní partnery


PRO ŠKOLY

Nabízíme projekce pro školní skupiny za speciální vstupné. K historickým nebo výukovým titulům máme často k dispozici také metodické listy pro žáky a vyučující.
S výběrem filmu rádi poradíme, pro více informací se obraťte na pavel.krupar@kcturnov.cz.


REKLAMA V KINĚ

  • nabízíme promítání vaší reklamy před běžné projekce kina
  • možnost zacílit na konkrétní divácké skupiny v Turnově
  • divák je při sledování reklamy pozitivně naladěn očekávaným filmovým zážitkem
  • bez rušivých vlivů a na velkém plátně vyzní vaše reklama nejlépe

kino Sféra


 2020 © Kulturní centrum Turnov, All Rights reserved