Giselle

Originální název: Giselle
Žánr: Balet
Rok: 2016 Délka: 135min. Stát: Velká Británie
Přístupnost: Nevhodné do 12 let
Hrají: Marianela Nuñez, Vadim Muntagirov, Itziar Mendizabal, Bennet Gartside

Giselle je romantický balet, který už svou premiérou v roce 1841 v Paříži změnil taneční svět a dodnes patří k jádru klasického baletního repertoáru. Giselle se dočkala v průběhu let nespočtu různých zpracování, její podstata však zůstává nezměněná. Tuto produkci pro Královský balet v Londýně vytvořil choreograf Peter Wright na základě klasické verze Maria Petipy z roku 1884.

Role Giselle představuje pro její představitelku mnoho technických i dramatických výzev, od časné lásky až po sestup do šílenství a její finální odpuštění ze záhrobí. První dějství baletu je plné historických detailů a rustikálních barev, čemuž skvěle kontrastuje děsivý měsíční les druhé části. V kombinaci nezapomenutelného příběhu a mistrovské choreografie, představuje Giselle dokonalou příležitost, jak objevit krásy klasického baletu.

Zlevněné vstupné platí pro děti do 15 let, studenty, seniory od 65 let a ZTP. Rezervace vstupenek končí 15 minut před začátkem projekce. Zakoupené vstupenky není možné vrátit ani vyměnit.

Giselle

Filmový klub sféra+

Kino nejen pro seniory

Umění v kině

Kino Sféra a Letní kino Turnov