Sezóna Royal Opera House 2021/22

Zažijte úchvatné operní a baletní inscenace z londýnského Royal Opera House v Londýně. Nová sezóna 2021/22 nabídne celkem 3 operní a 3 baletní produkce, které budou živě nebo ze záznamu přenášeny do kina Sféra.

Sezónu zahájí 9. prosince tradiční Louskáček, který v přímém přenosu z Londýna ve čtvrtek 9. prosince navodí tu pravou vánoční atmosféru. Baletní sezóna bude pokračovat přesně na Valentýna v pondělí 14. února adaptací Shakespearovy hry Romeo a Julie. Jaro pak nabídne úchvatné Labutí jezero v produkci Liama Scarletta.

První operou bude v sobotu 22. ledna jeden z nejoblíbenějších titulů repertoáru Královské opery – Pucciniho Tosca s úchvatnou historickou scénou od Paula Browna. Následovat bude od v sobotu 2. dubna Verdiho Rigoletto v režii Olivera Mearse, pro kterého je to první inscenace od jmenování do pozice ředitele Královské opery. Tato výroční projekce oslaví 171 let od prvního uvedení této opery v roce 1851. Závěrečnou operou sezóny bude v sobotu 14. května Verdiho La traviata v oblíbené klasické produkci Richarda Eyrea, která se na pódiu Royal Opera House hraje již víc než 25 let.

Předprodej vstupenek na celou sezónu je zahájen. Základní vstupné činí 260 Kč, děti do 15 let, studenti, senioři a ZTP ale mohou využít zlevněné vstupné 230 Kč. Při nákupu vstupenek na všechny 3 opery nebo všechny 3 balety pak činí vstupné na každou projekci pouze 200 Kč.

Kino Sféra a Letní kino Turnov